Android KitKat coraz popularniejszy - Lollipop w tarapatach

Opublikowano: 2015-01-09
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #systemy operacyjne

news-android-kitkatGoogle podało aktualne statystyki dotyczące systemu Android i udziału poszczególnych jego wersji w ogólnej liczbie urządzeń. Dane te nie są niestety optymistyczne dla najnowszego, tak długo wyczekiwanego „lizaka”.

Rozkład sił pomiędzy poszczególnymi wersjami popularnego systemu Google nie zmienił się wiele od ostatniego raportu, który znalazł się na łamach Teleguru. Przewidywania ekspertów również się nie sprawdziły, gdyż Android 5.0 Lollipop znowu nie znalazł się w zestawieniu, a to oznacza, że został zainstalowany na mniej niż 0.1% urządzeń (takie wersje nie są uwzględniane w raporcie). Trochę przytłaczająca wiadomość dla Google.

news-android-platforma-raportKitKat sukcesywnie powiększa swoje udziały i w porównaniu do grudnia 2014 roku osiągnął wzrost z 33.9 do 39.1%. Chociaż jego popularność jest niezaprzeczalna, to jednak większość urządzeń nadal korzysta z „żelka”, a więc Androida 4.3 Jelly Bean, którego pierwsza wersja pojawiła się dwa i pół roku temu. Pozostała część użytkowników Androida korzysta z odsłon Ice Cream Sandwich (6.7%), Gingerbread (7.8%) oraz Froyo (0.4%).

Dane były zbierane przez 7 dni, do 5 stycznia 2015 roku.

Źródło: Android

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.