Android Lollipop depcze po piętach KitKat’owi, Marshmallow nadal ze znikomym udziałem

Opublikowano: 2016-02-03
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #systemy operacyjne #sprzedaż / wyniki

news-android-lollipop-1Minęły cztery miesiące od premiery Marshmallow i zgodnie z najnowszymi danymi Google, edycja ta znajduje się na zaledwie 1.2% wszystkich urządzeń z Androidem.

Najnowsza wersja systemu Android wciąż nie może nabrać rozpędu i dopiero teraz przekroczyła granicę 1% udziału. W najbliższym czasie coraz więcej smartfonów i tabletów będzie otrzymywało stosowną aktualizację, więc można się spodziewać, że następne miesiące przyniosą wyczekiwaną poprawę, choć najprawdopodobniej będzie to powolny wzrost.

Tymczasem nieustannie w siłę rośnie Android Lollipop, który aktualnie znajduje się na 34.1% urządzeń, notując wzrost z 32.6% miesiąc temu. Wersja ta jest coraz bliżej aktualnego lidera zestawienia, czyli KitKata, który zanotował spadek z 36.1 do 35.5%. W marcu popularny „lizak” ma zatem szansę zasiąść na tronie.

news-android-statystyka-luty-2016Pozostaje iteracje systemu nadal tracą na udziale. Jelly Bean jest aktualnie zainstalowany na 23.9% sprzętów z Androidem, Ice Cream Sandwich na 2.5%, zaś Gingerbread zmalał z 3 do 2.7%. Android Froyo dalej utrzymuje marginalne 0.1% rynku, jednak wkrótce może go już zabraknąć w rankingu.

Źródło: Google

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.