Android Lollipop dla Galaxy S5 debiutuje w Polsce

Opublikowano: 2014-12-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #systemy operacyjne

news-galaxys5-lollipopPolski rynek po raz kolejny doceniony. Najpierw Lollipop dla LG G3, którego Polacy otrzymali jako pierwsi na świecie, teraz zaś podobna sytuacja ma miejsce w przypadku Samsungów Galaxy S5. Aktualizacji można dokonać już od dzisiaj.

Jest to pierwszy raz, gdy koreański gigant udostępnił tak duże i ważne uaktualnienie systemu Android w czasie zaledwie miesiąca od momentu zaprezentowania przez Google finalnej wersji Lollipopa. Obecnie aktualizacja dostępna jest jedynie dla polskich użytkowników Samsunga Galaxy S5. Pozostałe kraje powinny otrzymać ją na dniach.

Android 5.0 Lollipop przynosi wiele udoskonaleń i zmian do modelu Galaxy S5 – największa z nich jest z pewnością interfejs użytkownika. Wraz z popularnym „lizakiem”, Google wprowadziło Material Design co sprawia, że elementy interfejsu są żywsze – każdy z nich ma odpowiednią animacje. Co ciekawe, w związku z pojawieniem się Material Design, Samsung musiał zaprojektować swoje systemowe aplikacje od podstaw. Przyniosło to jednak oczekiwany rezultat, gdyż wyglądają one lepiej niż kiedykolwiek. Poza tym, zgodnie z pierwszymi opiniami jest to najszybsze i najmniej zacinające się oprogramowanie jakie do tej pory Samsung udostępnił dla swoich smartfonów z Androidem.

Aktualizacji można dokonać podłączając urządzenie do komputera i korzystając z aplikacji Samsung Kies lub bezpośrednio w smartfonie, przy użyciu trybu OTA. W pamięci wewnętrznej urządzenia musi być przed aktualizacją przynajmniej 950 MB wolnego miejsca.

Źródło: SamMobile

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.