Android Lollipop już z ponad 10-procentowym udziałem w rynku

Opublikowano: 2015-06-02
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #systemy operacyjne #sprzedaż / wyniki

news--android-lollipop-statystykaKolejny miesiąc za nami i kolejne opublikowane przez Google statystyki dotyczące dystrybucji poszczególnych wersji systemu Android. Zebrane w okresie 7 dni i kończące się 1 czerwca badanie wykazało, że Lollipop rośnie w siłę, notując dalszy wzrost udziału.

Miesiąc temu Android w wersji Lollipop (5.0 i 5.1) mógł pochwalić się obecnością na 9.7% wszystkich urządzeń z systemem Google, uzyskując dwukrotnie wyższy wynik niż w marcu. Popularny „lizak” nie zwalnia tempa i w obecnym zestawieniu ma już 12.4% udziału w rynku. Oczywiście, liderem w dalszym ciągu pozostaje KitKat, napędzający 39.2% smartfonów i tabletów z Androidem, choć należy zaznaczyć, że jest to ponowny spadek (o 0.6%).

news-android-statystyka-czerwiecDruga pozycja przypadła wiekowemu Jelly Bean, który biorąc pod uwagę wszystkie jego iteracje, ma 37.4% udziału w tym momencie. Jest to o prawie 2% mniej niż przed miesiącem. Następnie mamy Ice Cream Sandwich z 5.1% (spadek o 0.2%), Gingerbread z 5.6% (o 0.1% mniej niż w poprzednim zestawieniu) oraz Froyo z niemal niezmienną wartością 0.3%.

Źródło: Google

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.