Android Lollipop ląduje na urządzeniach Xperia Z3 w Polsce

Opublikowano: 2015-03-31
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #Sony #systemy operacyjne #sprzęt / podzespoły

news-sony-xperiaz3-lollipopAktualizacja urządzeń Sony Xperia do Androida 5.0 Lollipop ruszyła na dobre. Oprogramowanie mogą już pobierać posiadacze Xperii Z3, Xperii Z3 Compact oraz Xperii Z3 Tablet Compact w Polsce.

Do wykonania aktualizacji potrzebne jest minimum 1.2 GB wolnej pamięci wewnętrznej w urządzeniu. Cały proces powinien zająć około 25 minut, w zależności od prędkości połączenia internetowego.

Lollipop dla Xperii przynosi m.in. odświeżony wygląd bazujący na „Material Design” od Google, dodatkowo wzbogacony o interfejs Sony, a także nowy wygląd powiadomień, ekranu blokady, profile użytkowników oraz gościa. Ponadto, użytkownicy mogą od teraz przenosić aplikację na karty pamięci.

W przyszłym tygodniu ruszy kolejna faza aktualizacji dla posiadaczy urządzeń Xperia Z2 oraz Xperia Z2 Tablet. Kolejne aktualizacje dla smartfonów i tabletów z serii Xperia Z następować będą w następnych dniach, o czym Sony poinformuje w późniejszym terminie. Dodatkowo, producent zapowiedział, że w planach jest wydanie Androida 5.0 Lollipop dla smartfonów Xperia T2 Ultra oraz Xperia C3. Co z pozostałymi modelami? Na chwilę obecną nie zapadały jeszcze żadne decyzje co do ich aktualizacji.

Źródło: Sony

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.