Android M z natywnym wsparciem dla technologii biometrycznej

Opublikowano: 2015-05-25
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #systemy operacyjne

PrintNastępca Androida Lollipop zostanie najprawdopodobniej zapowiedziany w trakcie konferencji Google I/O. Teraz dowiadujemy się, że jedną z jego sztandarowych funkcji ma być obsługa autoryzacji za pomocą odcisków palców.

Obecnie na rynku nie brakuje smartfonów z czytnikami linii papilarnych, jednak każdy z nich korzysta z oprogramowania i technologii zaimplementowanej przez producenta urządzenia. Zachodnie źródła donoszą jednak, że wkrótce się to zmieni. Android M ma mieć natywne wsparcie dla technologii zabezpieczeń biometrycznych. Tym samym wszyscy twórcy będą mogli z tego skorzystać i wyposażyć swoje smartfony czy tablety w odpowiedni skaner, nie tracąc czasu i nie ponosząc kosztów zaprojektowania takiego rozwiązania.

Google chce najwidoczniej zbliżyć się do Apple, które w przypadku swoich sprzętów i oprogramowania stosuje autorską technologię biometryczną. Wszystkego powinniśmy się dowiedzieć już pod koniec tego tygodnia.

Źródło: Android Police

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.