Android Marshmallow ma problem z dotarciem na większą liczbę urządzeń

Opublikowano: 2016-01-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #systemy operacyjne #sprzedaż / wyniki

news-android-marshmallow-1Google opublikowało najnowszą, styczniową odsłonę statystyk systemu Android. Wersja Lollipop wciąż pnie się w górę, podczas gdy Marshmallow nadal stanowi mniej niż 1% całości.

Z danych zebranych w siedmiodniowym okresie zakończonym 4 stycznia 2016 roku wynika, że edycja 6.0 Marshmallow napędza zaledwie 0.7% wszystkich aktywnych urządzeń z Androidem na świecie – miesiąc wcześniej było to 0.5%. Tymczasem popularny „lizak” ma już 32.6% udziału w rynku, co jest wzrostem o nieco ponad 3% względem poprzedniego raportu. Liderem dalej pozostaje jednak Android KitKat, który znajduje się na 36.1% smartfonów i tabletów z Androidem (36.6% w grudniu).

news-android-statystyka-styczen_2016Wśród pozostałych wersji systemu, najpopularniejszym pozostaje Android Jelly Bean, którego udziały wyniosły 24.7%, czyli o około 2% mniej niż przed miesiącem. Z kolei Ice Cream Sandwich i Gingerbread uzyskały odpowiednio 2.7% i 3% – w ich przypadku również doszło do niewielkich spadków. Edycja Froyo jak zwykle bez zmian.

Źródło: Google

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.