Android N dla Sony Xperii Z3

Opublikowano: 2016-04-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #Sony #systemy operacyjne

news-z3-android_nAndroid N w wersji rozwojowej Developer Preview, dotychczas dostępny dla posiadaczy urządzeń linii Nexus, trafił również do Xperii Z3.

Na początku marca Google opublikował testową wersję Androida N dla deweloperów, którą można pobierać na Nexusa 6, Nexusa 5X, Nexusa 6P, Nexusa 9, Nexusa Player i Google Pixel C. W tym samym czasie wystartował także program Android Beta, którego jednym z pierwszych widocznych efektów jest pojawienie się nowego oprogramowania dla Sony Xperii Z3.

Z Androida N mogą od teraz skorzystać posiadacze smartfona Sony w wariantach D6603 i D6653. Instalacji można dokonać w następujący sposób:

  1. Podłączyć kompatybilną Xperię Z3 do komputera poprzez kabel USB.
  2. Uruchomić program Xperia Companion w wersji 1.1.24 lub nowszej.
  3. Przytrzymać klawisz ALT na komputerze i włączyć opcję Software Repair, a następnie postępować według wyświetlanych na ekranie wskazówek.
  4. Odłączyć urządzenie od komputera i całkowicie je wyłączyć, a następnie podłączyć ponownie i uruchomić przytrzymując dolny przycisk głośności, co powinno rozpocząć flashowanie.

Jak zwykle w przypadku oprogramowania testowego, jego instalację zaleca się wyłącznie deweloperom i zaawansowanym użytkownikom.

O zmianach wprowadzonych w Androidzie N przeczytacie tutaj.

Źródło: Sony, własne

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.