Android N ze wsparciem dla technologii 3D Touch

Opublikowano: 2016-04-18
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #wideo #systemy operacyjne

news-android-3dtouchJak informuje portal The Verge, kolejna edycja Androida ułatwi producentom urządzeń mobilnych implementację technologii rozróżniania przez ekran siły i rodzaju nacisku.

Rozwiązania pod nazwą 3D Touch czy Force Touch stają się coraz popularniejsze i chociaż aktualnie są dostępne jedynie w urządzeniach z wysokiej półki, jak np. iPhone 6S i Huawei Mate S, wraz z Androidem N (7.0) mogą zostać bardziej upowszechnione. Google zamierza zaimplementować natywne wsparcie dla rozpoznawania stopnia nacisku na wyświetlacz, którego namiastka pojawiła się w opublikowanej niedawno drugiej wersji beta systemu.

Ekipa Phandroid we współpracy z twórcami Nova Launcher odkryła istnienie takiej opcji (Launcher Shortcuts) w Androidzie N, sprawdzając jej funkcjonalność na urządzeniu nie mającym technologii 3D Touch. Na poniższym materiale widać wywoływane przez różne gesty menu kontekstowe, z poziomu którego można wybrać konkretne akcje/skróty.

The Verge skontaktował się w tej sprawie z Google, które potwierdziło, że po rozmowach z producentami zdecydowało się na wprowadzenie gotowego rozwiązania, co ma odciążyć ich od opracowywania oprogramowania i skupieniu się wyłącznie na kwestiach sprzętowych. Również deweloperzy mają mieć prostsze zadanie przygotowując swoje aplikacje pod jedno konkretne środowisko, a nie każde urządzenie z osobna.

Źródło: The Verge

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.