Android Nougat dla smartfonów Sony - harmonogram aktualizacji

Opublikowano: 2016-09-26
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #Sony #systemy operacyjne #sprzęt / podzespoły

news-sony-nougatSony opublikowało już listę urządzeń, które otrzymają najnowszą wersję Androida. Do sieci trafił również harmonogram zdradzający, kiedy możemy się spodziewać aktualizacji dla poszczególnych modeli.

Za najnowszym wyciekiem stoi słowacki oddział Sony, którego niedawna prezentacja ujawniła, że pierwsze w kolejności po Androida 7.0 Nougat będą Xperia X Performance oraz Xperia XZ – oprogramowanie powinno się pojawić w październiku. W okolicach listopada aktualizacja pojawi się na Xperii X i Xperii X Compact, a następnie (grudzień) na smartfonach linii Xperia Z5, Xperii Z3+ oraz Xperii Z4 Tablet. Ostatnie w kolejce znalazły się modele Xperia XA i Xperia XA Ultra – w ich przypadku Sony podaje, że aktualizacja do Nougata rozpocznie się na początku 2017 roku.

news-sony-nougat-1

Wszystkie z wymienionych urządzeń pokrywają się z oficjalną listą Sony, która została opublikowana pod koniec sierpnia. Nadal nie wiemy, czy najnowszy Android zaplanowany jest również dla innych smartfonów, jak chociażby Xperia M4 Aqua, Xperia M5 czy C5 Ultra. W chwili obecnej wszystko jednak wskazuje, że nie.

Źródło: Xperia Blog

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.