Android pnie się w górę, a konkurencja dostała wyraźnej zadyszki

Opublikowano: 2016-05-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #pozostali #systemy operacyjne #sprzedaż / wyniki

news-google-android-1Kantar Worldpanel zaprezentował dane dotyczące udziałów poszczególnych platform mobilnych w I kwartale 2016 roku. Android może się poszczycić największym wzrostem od 2 lat.

System operacyjny Google zanotował 75.6% udziału w pięciu największych krajach Europy (Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Włochy i Hiszpania), czyli o 7.1 p.p. więcej niż przed rokiem. W Chinach, Android zyskał 6 p.p. do 77%, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych miał 65.5% rynku, względem 58.2% w analogicznym okresie 2015 roku, co jest przypisywane takim markom jak Samsung, Motorola i LG.

Z drugiej strony mamy natomiast Apple, który w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2016 roku stracił udziały na niemal wszystkich liczących się rynkach. W Europie, iOS zanotował spadek z 20.2% do 18.9%, a około 3.3% nowych użytkowników Androida przesiadło się właśnie z urządzenia Apple. Jeszcze gorzej wyglądała sytuacja w Chinach, gdzie iOS spadł w dół o 5 p.p. do 21.1%.

news-kantar-os-1q2016

Najgorzej przedstawiają się jednak wyniki Microsoftu, który niezmiennie notuje największe straty. Sprzedaż urządzeń Windows Phone spadła w Europie o 5 p.p. do 4.9%. Prawie 7% nowych użytkowników Androida porzuciło dla niego platformę Microsoftu.

Źródło: GSMArena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.