Android uruchomiony na kalkulatorze

Opublikowano: 2015-06-26
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #systemy operacyjne #sprzęt / podzespoły

news-android-kalkulatorOtwarta natura Androida sprawia, że można go przystosować do działania na niemal wszystkich urządzeniach. Odpowiednią wiedzę posiada użytkownik serwisu Youtube o imieniu Josh Max, któremu udało się uruchomić system na swoim kalkulatorze graficznym TI-Nspire CX.

TI-Nspire CX to jeden z bardziej zaawansowanych kalkulatorów graficznych na rynku, za którego produkcję odpowiada Texas Instruments. Jest on wyposażony w wyświetlacz o rozdzielczości 320 x  240 pikseli i przekątnej 3.5-cala, 100 MB wbudowanej pamięci oraz 64 MB RAM. Teoretycznie taka specyfikacja powinna być niewystarczająca do uruchomienia Androida. Okazuje się jednak, że nie ma rzeczy niemożliwych. Josh Max przeportował system w wersji 1.6 Donut na kalkulator i jak widać na poniższym filmiku, udało mu się nawet uruchomić jedną z gier, a całość działa zupełnie bezproblemowo.

Max rozwija swój domowy projekt w bardzo szybkim tempie, dodając do niego wsparcie dla klawiatury i funkcje Wi-Fi poprzez klucz sprzętowy USB. Deweloper podzielił się również wszystkimi plikami potrzebnymi do zainstalowania Androida na Ti-Nspire CX. Można je znaleźć pod tym adresem.

Źródło: Phonearena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.