Android w kwietniu – Lollipop z niemal 10% udziału w rynku

Opublikowano: 2015-05-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #systemy operacyjne #sprzedaż / wyniki

news--android-lollipop-statystykaGoogle opublikował najnowsze, kwietniowe statystyki dotyczące dystrybucji poszczególnych wersji systemu Android. Najnowsza wersja – Lollipop – uzyskała prawie dwukrotnie wyższy wynik niż przed miesiącem.

Android 5.0 Lollipop został zainstalowany już na 9-procentach wszystkich urządzeń z systemem operacyjnym od Google (5% miesiąc wcześniej). Natomiast jego nowsza iteracja oznaczona numerkiem 5.1 uzyskała 0.7% udziału (0.4% w marcu). Popularność „lizaka” odbiła się na dotychczasowym liderze. KitKat zanotował swój pierwszy spadek – z 41.4% do 39.8%.

news-android-kwiecien2015Android Jelly Bean i różne jego wersje (4.1-4.3) uzyskały w kwietniu słabsze wyniki niż miesiąc wcześniej. Straty te wyniosły od 0.1% do 0.9%. Sukcesywne spadki sprawiają, że obecnie Jelly Bean może się pochwalić obecnością na około 40-procentach wszystkich urządzeń z Androidem. Pozostałe edycje systemu praktycznie utrzymały swoje pozycje sprzed miesiąca. Dla przykładu, Froyo uzyskał jedynie o 0.1% gorszy rezultat w porównaniu do marcowego zestawienia.

Źródło: Google

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.