Android w marcu - zmiana lidera

Opublikowano: 2015-04-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #systemy operacyjne #sprzedaż / wyniki

news-android-kitkatGoogle standardowo, jak co miesiąc, udostępnił najnowsze statystyki dystrybucji poszczególnych wersji systemu Android za marzec bieżącego roku. Lollipop nadal nie może złapać wiatru w żagle, podczas gdy KitKat nareszcie przejmuje fotel lidera.

Popularność Androida Lollipop z każdym miesiącem rośnie. Jeszcze trzy miesiące temu nie widniał w żadnym zestawieniu, stanowiąc nie brany pod uwagę margines. Powoli się to jednak zmienia, ale nadal nie są to imponujące liczby. „Lizak” w ubiegłym miesiącu miał 3.3% udziału w rynku urządzeń z systemem od Google. Obecnie jest to 5.4%, z czego 0.4% stanowi dopiero co wydana wersja o numerze 5.1. Sytuacja na pewno będzie się poprawiać, lecz do prawdziwego sukcesu jeszcze daleka droga.

Android 4.4 KitKat stopniowo powiększał swoje udziały, od długiego czasu będąc za plecami edycji Jelly Bean. W marcu dokonała się jednak oczekiwana zmiana i teraz to KitKat napędza zdecydowaną większość smartfonów i tabletów z Androidem – 41.4% w porównaniu do 40.9% miesiąc wcześniej. Nie jest to szczególnie imponujący wzrost, jednak każda z wersji Jelly Bean (4.1 do 4.3) zanotowała widoczne spadki, co w rezultacie przełożyło się na taki obrót spraw.

news-android-statystyka-marzec2015Nie inaczej jest w przypadku Gingerbread oraz Ice Cream Sandwich, których z każdym kolejnym rankingiem notują słabsze rezultaty. Należy jednak dodać, że nie są to bardzo wyraźne spadki – odpowiednio 0.5% i 0.2%. Bez zmian pozostaje za to rola najstarszego w zestawieniu Androida 2.2, który nieustannie trzyma się swoich 0.4% udziału w androidowym rynku.

Źródło: Google

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.