Android w wersji 5.1 już w lutym 2015 roku?

Opublikowano: 2014-12-18
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #systemy operacyjne

news-android-lollipopAndroid Lollipop dopiero zaczyna swoje życie i pojawia się na urządzeniach mobilnych na całym świecie. Różne źródła donoszą jednak, że Google planuje już kolejną aktualizację systemu, która miałaby ujrzeć światło dzienne w ciągu kilku tygodni.

Według doniesień, firma przygotowuje wersję oznaczoną numerem 5.1, która miałaby zadebiutować na początku przyszłego roku, a dokładniej pod koniec lutego. Wydaje się to dziwnym posunięciem, szczególnie w kontekście dopiero co udostępnionego dla niektórych urządzeń „lizaka”. Wciąż wiele smartfonów czeka na aktualizację z KitKata do Lollipopa. Zagadką pozostaje to, czy nowa edycja systemu będzie zupełnie odmienna, z całkowicie inną nazwą, czy może powtórzy się sytuacja z Androida Jelly Bean – w jego przypadku nazwa utrzymywała się w wersji 4.1, 4.2 i 4.3. Możliwe, że tą właśnie drogą podąży Google i 5.1 będzie zwykłym uaktualnieniem poprawiającym błędy i usprawniającym działanie OS-a.

Interesujące jest to, że wraz z informacją o planowanej, nowej wersji Androida pojawiła się również lista zmian, które mogą nadejść wraz z aktualizacją:

– Dodanie trybu cichego, którego zabrakło w Androidzie 5.0.
– Ogólne poprawki stabilności systemu.
– Poprawione zarządzanie pamięcią RAM.
– Poprawione zarządzanie baterią.
– Poprawki dotyczące nagłego zamykania aplikacji.
– Poprawienie błędów związanych z połączeniem bezprzewodowym.
– Naprawienie problemów związanych z powiadomieniami.
– Usunięcie błędów dźwiękowych, które występują na niektórych urządzeniach.
– Inne poprawki i zmiany.

Jeśli powyższa lista okaże się prawdziwa, może to wyjaśnić dlaczego Google ma w planach wypuszczenie stosownej aktualizacji w tak krótkim odstępie czasu od pojawienia się Lollipopa. Internetowy gigant nie potwierdził jeszcze tych rewelacji, zatem póki co należy traktować je z przymrużeniem oka.

Źródło: Techradar

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.