Android Wear 2.0 nie dla LG G Watch i Moto 360

Opublikowano: 2016-06-14
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #LG #pozostali #systemy operacyjne #sprzęt / podzespoły

news-moto360Z informacji podanych przez LG i Motorolę wynika, że jesienna aktualizacja systemu Android Wear nie zawita do pierwszej generacji zegarków G Watch oraz Moto 360.

O ile w przypadku Moto 360 taką wiadomość można uznać za zrozumiałą, zważywszy na przeciętne podzespoły czy też pojawienie się usprawnionej Moto 360 2nd gen, tak LG G Watch, pracujący pod kontrolą procesora Snapdragon 400, jeszcze niedawno wydawał się prawdopodobnym kandydatem do otrzymania aktualizacji. Google wciąż jednak nie sprecyzował wymagań sprzętowych nowej wersji zegarkowego Androida. Na liście kompatybilnych modeli znajdują się aktualnie LG G Watch Urbane 2nd gen, Huawei Watch oraz Tag Heuer Connected.

Koniec wsparcia czeka też zapewne inne starsze urządzenia, w tym Samsung Gear Live, który nie jest szczególnie popularnym czasomierzem z Android Wear, a sam koreański producent bardziej stawia na autorski system Tizen.

Android Wear 2.0 zadebiutuje jesienią tego roku, zapewniając m.in. większą niezależność od smartfonów i odświeżony interfejs. Więcej na temat aktualizacji poczytacie tutaj.

Źródło: Droid Life, własne

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.