Android Wear 2.0 z nowym designem i większą niezależnością od smartfona

Opublikowano: 2016-05-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #wideo #systemy operacyjne

news-android-wear-2.0-1Google zapowiedział Android Wear 2.0, czyli największą jak do tej pory aktualizację systemu dla urządzeń ubieralnych. Możemy oczekiwać m.in. zmian w interfejsie, usprawnień ręcznego wprowadzania tekstu oraz możliwości uruchamiania samodzielnych, niezależnych od smartfona aplikacji.

Android Wear 2.0 będzie dostępny dopiero jesienią tego roku, ale już teraz poznaliśmy część zmian i nowości, jakich doświadczą użytkownicy smartwatchy z systemem Google. Przede wszystkim pojawi się wsparcie dla samodzielnych aplikacji, które działają na zegarku i nie wymagają smartfona. Aktualnie nie wiadomo, ile będzie ich na start, ale z pewnością liczba ta będzie się powiększała z każdym miesiącem. Kolejnym podkreśleniem większej niezależności od telefonów będzie automatycznie łączenie smartwatcha z siecią W-Fi lub siecią komórkową.

Zmiany dotkną również interfejs, który doczeka się ciemniejszej, bardziej przyjaznej użytkownikowi stylistyki opartej na Material Design. Ponadto, modyfikacji ulegnie tarcza zegarka, na której prezentowane będą informacje z dowolnej aplikacji. Aktualizacja wprowadzi też nową klawiaturę QWERTY, usprawnienia pisma odręcznego oraz funkcję Smart Reply, czyli inteligentne odpowiedzi na otrzymane wiadomości.

news-android-wear-2.0

W Android Wear 2.0 znajdą coś dla siebie również użytkownicy nastawieni na zdrowy tryb życia. Platforma Google Fit ułatwi aplikacjom zbieranie, wykorzystywanie i wzajemną wymianę danych fitness oraz dokładniejsze śledzenie aktualnie wykonywanych czynności.

Źródło: Google, własne

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.