Android Wear już wkrótce stanie się bardziej rozbudowany

Opublikowano: 2016-02-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #systemy operacyjne

news-android-wear-aktualizacja-1Google zapowiedziało nową aktualizację platformy Android Wear, po której inteligentne zegarki zyskają kilka przydatnych i długo wyczekiwanych funkcji.

Kolejna wersja systemu oznaczona numerkiem 1.4 wprowadzi możliwość prowadzenia rozmów z poziomu smartwatcha z wbudowanymi głośnikami (dotyczy Huawei Watch i Asusa ZenWatch 2). Dzięki tej zmianie użytkownicy będą mogli również odsłuchiwać wiadomości audio i oglądać wideo poprzez niektóre aplikacje.

Wraz z aktualizacją pojawią się też nowe gesty, pozwalające na szybkie otworzenie kart, wywołanie aplikacji czy powrotu do ekranu głównego. Oprócz tego, Android Wear doczeka się obsługi wiadomości za pomocą głosu, umożliwiając ich wysyłanie w kompatybilnych programach, jak Google Hangouts, Nextplus, Telegram, Viber, WeChat i WhatsApp.

Aktualizacja oprogramowania ma zostać udostępniona w przeciągu następnych kilku tygodni.

Źródło: Official Android Blog

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.