Android Wear od teraz ze wsparciem dla iPhone-ów

Opublikowano: 2015-09-01
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #wideo #Apple #pozostali #gry / aplikacje #systemy operacyjne

news-android_wear-ios-iphoneStało się to, o czym spekulowano od tygodni – Google oficjalnie ogłosiło, że zegarki z Android Wear są już kompatybilne z iPhone’ami i wydało odpowiednią aplikację przeznaczoną dla systemu iOS.

Android Wear wspiera iPhone’a 5, iPhone’a 5C, iPhone’a 5S, iPhone’a 6 oraz iPhone’a 6 Plus. Urządzenia muszą mieć oprogramowanie w wersji iOS 8.2 lub nowszej. Niestety, aktualnie jedynymi smartwatchami opartymi na tej platformie, które oficjalnie współpracują ze smartfonami Apple, są LG Watch Urbane, Asus ZenWatch 2 oraz Huawei Watch, z czego tylko ten pierwszy jest dostępny w sprzedaży. Należy też dodać, że Google nie zamierza wspierać starszych zegarków – decyzja została podyktowana „chęcią zapewnienia jak najlepszego doświadczenia, gdzie wszystko będzie działało już domyślnie, bez konieczności aktualizacji oprogramowania”. Można się jednak spodziewać, że szybko znajdzie się sposób na obejście wszelkich ograniczeń i przeniesienie wsparcia dla iOS na bardziej wiekowe modele zegarków – jak poinformował serwis The Verge, udało się sparować Moto 360 z iPhone’em, więc z innymi modelami nie powinno być większych problemów.

Aplikacja Android Wear na iOS oferuje m.in.: wyświetlanie powiadomień z iPhone’a i kart z Google Now, możliwość wyboru tarcz (domyślne + kilka innych od firm trzecich), wsparcie dla niektórych natywnych aplikacji jak np. pogoda i tłumacz, wyszukiwanie głosowe, śledzenie aktywności fizycznej i przesyłanie danych do iPhone’a (Google Fit) oraz rozszerzone powiadomienia z wybranych aplikacji Google (np. Kalendarz i Gmail). Trzeba jednak liczyć się z pewnymi ograniczeniami, chociażby brakiem wsparcia dla ponad 4 tysięcy aplikacji zewnętrznych, które są ściśle powiązane z Androidem i Google Play czy niemożnością bezpośredniego połączenia zegarka Android Wear z Internetem przez Wi-Fi, gdy jest on sparowany z iPhone’em.

Źródło: The Verge

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.