Android zdominował Indie

Opublikowano: 2016-08-10
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #pozostali #systemy operacyjne #sprzedaż / wyniki

news-google-android-3Strategy Analytics podało, że Android miał w II kwartale tego roku 97.1% udziału w rynku indyjskim.

W podanym okresie na rynek w Indiach trafiło 30.7 miliona smartfonów. 29.8 miliona stanowiły smartfony z Androidem (wzrost z 23.2 miliona rok temu), a zaledwie 0.8 miliona to produkty Apple (1.2 miliona w 2Q2015). Pozwoliło to platformie Google na utrzymanie pozycji lidera w kraju z 97.1% udziału przy 2.4% iOS. Urządzenia oparte na innych systemach stanowiły 0.5%, w porównaniu z 5.5% przed rokiem.

Sukces Androida to w głównej mierze duży wybór tanich smartfonów od szerokiego grona producentów oraz rozbudowana sieć sprzedaży. Aby powalczyć w Indiach, Apple musiałoby zdaniem analityków zmniejszyć cenę iPhone’ów i zwiększyć swoją obecność poprzez sklepy stacjonarne i kanały dystrybucji online.

Źródło: Business Wire, własne

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.