Aplikacja My Idol podbija świat

Opublikowano: 2015-04-24
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #gry / aplikacje

news-my_idol-ios-aplikacjaRaz na jakiś czas Internet szaleje na punkcie różnych mediów. Niekiedy hitem stają się krótkie filmy, innym razem piosenka (np. Gangnam style). Obecnie prawdziwą sensacją staje się „My Idol” – aplikacja dostępna na iOS.

„My Idol” pozwala na stworzenie zabawnych, a niekiedy absolutnie komicznych awatarów przypominających postaci z filmów animowanych. Można wybrać jedno z własnych zdjęć „selfie”, a aplikacja przerobi je na interaktywny model w 3D, z animowanym komputerowo ciałem. Do tak przygotowanej „karykatury” można następnie dopasować odpowiedni strój oraz czynności, jakie będzie wykonywać. Opcji jest wiele – wystarczy wspomnieć, że postać może nawet…tańczyć na rurze. Wszystko to w specjalnie zaaranżowanej przez użytkownika scenerii.

Aplikację mogą za darmo pobrać posiadacze iPhone’ów, iPadów i iPodów touch z systemem operacyjnym iOS 7.0 i wzwyż. Jest ona darmowa i w tej chwili dostępna jedynie w chińskiej wersji językowej. Nie powstrzymało to jednak całej masy użytkowników z całego świata przed stworzeniem własnych, śmiesznych awatarów. Twórcy aplikacji, studio Huanshi Ltd. nie spodziewali się takiego sukcesu „My Idol” i już zapowiedzieli pracę nad anglojęzyczną edycją, zaś dla nie posługujących się chińskim językiem przygotowali instrukcję obsługi.

„My Idol” zadebiutowało w lutym, ale popularność zdobyło dopiero w ostatnim tygodniu. Od tego czasu program utrzymuje się na pierwszym miejscu w sekcji Entertainment (Rozrywka) w amerykańskim App Store. Wygląda na to, że szykuje się kolejny internetowy hit, a świat już teraz całkowicie oszalał na punkcie animowanych awatarów.

Źródło: Phones Review

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.