App Store zarobił dwa razy więcej niż Google Play w I kwartale 2016 roku

Opublikowano: 2016-04-21
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #pozostali #gry / aplikacje #sprzedaż / wyniki

news-appstore-1App Annie dostarcza najnowszych danych na temat sytuacji na rynku aplikacji mobilnych. Google Play Store po raz kolejny mógł się pochwalić dwukrotnie większą liczbą pobrań względem App Store, jednak to właśnie platforma Apple wygenerowała o 90% więcej przychodów.

W pierwszym kwartale bieżącego roku przychód z aplikacji rozrywkowych na iOS wzrósł aż o 230% w porównaniu do analogicznego okresu 2015 roku. W tym samym czasie Google Play zyskał z tego tytułu o 170% więcej niż przed rokiem. Jeśli chodzi o strumieniowanie muzyki, sklep Google zanotował 180% wzrostu rok do roku, podczas gdy App Store mógł się pochwalić wynikiem o 160% lepszym.

news-app-annie-1news-app-annie-3

Najpopularniejszymi kategoriami pod względem pobrań w Google Play (wyłączając gry) okazały się: Narzędzia, Fotografia oraz Komunikacja. Opierając się na przychodach, TOP3 stanowiły działy: Komunikacja, Rekreacyjne i Społeczności. Dla iOS, najczęściej ściągane aplikacje pochodziły z gatunku fotograficznych i wideo, rozrywkowych i społecznościowych. Biorąc pod uwagę zarobki, były to programy społecznościowe, muzyczne i rozrywkowe.

news-app-annie-2

Większość przychodów pochodziła z mikrotransakcji, ale sporą część wygenerowały też płatne aplikacje i zawarty w niektórych z nich model subskrypcji.

Źródło: App Annie, własne

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.