Apple: Pierwsze urządzenia HomeKit pojawią się już w przyszłym miesiącu

Opublikowano: 2015-05-15
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Apple

news-apple-homekitApple zdementował pogłoski, jakoby premiera HomeKit została przesunięta na drugą połowę 2015 roku. Pierwsze inteligentne urządzenia domowe oparte na tej platformie mają zostać zaprezentowane w przyszłym miesiącu.

Serwis Fortune podał do wiadomości, że firma z Cupertino nie jest jeszcze gotowa na premierę HomeKit, a potencjalni partnerzy wstrzymali się z produkcją urządzeń na nim działających. Odpowiedź Apple przyszła niemal natychmiastowo. Rzecznik prasowy firmy ogłosił, że system jest dostępny dopiero od kilku miesięcy i potrzebuje nieco czasu na „rozwinięcie skrzydeł”, jednak już teraz nie brakuje dziesiątek kontrahentów, którzy są w pełni zaangażowani w rozwój HomeKit, a pierwsze urządzenia/akcesoria zobaczymy w czerwcu tego roku.

Apple ujawnił HomeKit niemal rok temu na Worldwide Developers Conference. Ideą tej inicjatywy jest połączenie produktów amerykańskiego producenta z rozwiązaniami dla domu (np. sprzętami RTV i AGD). HomeKit można określić mianem platformy lub zestawu narzędzi, dzięki któremu będzie możliwe kontrolowanie m.in. sprzętów gospodarstwa domowego poprzez iPhone’a czy iPada. W ten sposób smartfon może służyć do zamykania/otwierania drzwi, sterowania kamerami w domu, włączania/wyłączania ogrzewania, gaszenie światła i wielu innych czynności. Urządzenia HomeKit mają też zapewniać wsparcie dla asystenta głosowego Siri.

Źródło: Apple Insider

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.