Apple, Intel i Qualcomm to najwięksi producenci układów do tabletów

Opublikowano: 2014-10-06
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Apple #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-samsung-ace-2
Trzy koncerny dostarczają ponad 60 procent chipów dla wytwórców tabletów na całym świecie.

Ponad jedną czwartą układów (26%) koniecznych do produkcji tabletów wytwarza koncern Apple – wynika z raportu firmy Strategy Analitics. Sytuacja lidera jest jednak o tyle szczególna, że produkowane przez niego elektroniczne chipy są wykorzystywane wyłącznie do produkcji tabletów iPad.

Na drugim miejscu znajduje się obecnie Intel, który w II kwartale 2014 roku sprzedał ponad 10 milionów mobilnych układów, a jego udział w rynku wynosi 19%. Trzecie miejsce na podium przypada firmie Qualcomm dostarczającej 17% chipów służących do konstruowania tabletów.

Według analityków ze Strategy Analitics pod koniec 2014 roku wspomnianej trójce może przybyć nowy konkurent w postaci koncernu Nvidia. Może mu w tym pomóc wprowadzenie na rynek nowego 64-bitowego układu Tegra K1, który ma się charakteryzować bardzo wysoką wydajnością. Dwurdzeniowy procesor jest taktowany z częstotliwością 2.5 GHz i wyposażony w 192 rdzeni graficznych Kepler.

Źródło: Strategy Analitics

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.