Apple będzie śledził aktywność seksualną użytkowników

Opublikowano: 2015-06-10
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #gry / aplikacje

news-apple-healthkitPodczas prezentacji iOS 9 Apple skupił się na zmianach i nowościach tej wersji systemu, ale o kilku z nich dowiadujemy się dopiero teraz. W ramach nadchodzącej aktualizacji wprowadzone zostaną nowe funkcje HealthKit, w tym również monitorowanie aktywności seksualnej.

Apple traktuje tematykę zdrowia bardzo poważnie i do tej pory każdy użytkownik sprzętu z iOS mógł kontrolować swoje poczynania na polu odżywiania, spalanych kalorii, fitnessu czy też sprawdzać ile godzin przeznacza na sen. Wraz z iOS 9 w HealthKit (aplikacja Zdrowie) pojawi się natomiast sekcja „Reproductive Health”, a w niej kilka nowych opcji. Posiadacze iPhone’a będą mogli monitorować swoją aktywność seksualną poprzez zapisywanie konkretnych dat i godzin, w których uprawiali seks oraz czy stosowane było zabezpieczenie. Oprócz tego, dostępne będą zakładki odpowiedzialne m.in. za doglądanie zmian zachodzących w organizmie oraz cykli menstruacyjnych.

news-health_kit-ios9-funkcjeRzecz jasna, wszystkie te dane są domyślnie ustawione jako prywatne, ale można to zmienić, przesyłając je swojemu lekarzowi, ewentualnie anonimowo do placówek badawczych i uniwersytetów. Bez wątpienia jeszcze nie raz usłyszymy o nowych, „innowacyjnych” funkcjach aplikacji Zdrowie, gdy tylko trafią one razem z iOS 9 do rąk użytkowników jesienią tego roku. Nie powinno też zabraknąć całej masy nowych akcesoriów współpracujących ze wspomnianym monitoringiem, dzięki czemu (dosłownie) połączy się teorię z praktyką.

Źródło: CNN

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.