Apple chce poprawić bezpieczeństwo swojego ekosystemu i nie szczędzi na to funduszy

Opublikowano: 2016-08-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #Apple

news-apple-2Apple uruchamia program, który ma na celu wykrywanie błędów i luk w oprogramowaniu. Dla znalazców czekają wysokie nagrody pieniężne.

O startującej inicjatywie poinformował Ivan Krstic, ekspert ds. bezpieczeństwa w Apple, na konferencji Black Hat w Las Vegas. Firma zapłaci wyselekcjonowanej grupie hakerów od 25 do nawet 200 tysięcy dolarów, choć jak zostało wspomniane – każdy spoza tego grona ma szansę otrzymać nagrodę, jeśli tylko odnajdzie niebezpieczną „dziurę” w oprogramowaniu, która może dać cyberprzestępcom dostęp do urządzeń oraz prywatnych danych użytkowników.

Apple chce w ten sposób usunąć słabe punkty zabezpieczenia zanim ktokolwiek zdoła wykorzystać je na swoją korzyść lub sprzedać innym zainteresowanym (rządom czy prywatnym korporacjom), którzy szukają „tylnych drzwi” do produktów firmy, a szczególnie systemu iOS.

Źródło: Phonearena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.