Apple dogadał się z Samsungiem w sprawie ekranów AMOLED

Opublikowano: 2016-04-15
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #Samsung #sprzęt / podzespoły #plotki

news-apple-oled-iphoneKwestia przejścia Apple na ekrany AMOLED w przyszłych iPhone’ach była już poruszana niejednokrotnie na przestrzeni ostatnich miesięcy. Nowe informacje rzucają nieco światła na umowę pomiędzy prawdopodobnym dostarczycielem paneli – Samsungiem – a firmą z Cupertino.

Według Wall Street Journal China, Apple złożyło u Samsunga zamówienie o wartości 2.6 miliarda dolarów, obejmujące 100 milionów wyświetlaczy AMOLED o przekątnej 5.5-cala – miałyby one trafić do iPhone’ów w wersji „Plus” w 2017 roku. Jest to całkiem spora liczba, choć patrząc na uzyskiwaną przez Apple sprzedaż, nieszczególnie zaskakująca (iPhone 6S sprzedał się w nakładzie 13 milionów sztuk w ciągu pierwszych trzech dni dostępności). Źródło podaje, że kontrakt ma być podpisany na trzy lata.

Apple korzysta z technologii LCD od czasów pierwszego iPhone’a. Wydaje się jednak, że nadszedł już czas, aby słynny producent dołączył do stawki i wzorem konkurencji przerzucił się na OLED-y, które cechują się większą oszczędnością energii, niemal nieskończonym kontrastem czy też szybkim czasem reakcji matrycy, a wszystko to przy niższym koszcie produkcji niż w przypadku paneli LCD.

Źródło: Sammobile, własne

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.