Apple dołącza do zbiórki charytatywnej z okazji Światowego Dnia AIDS

Opublikowano: 2014-11-24
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzedaż / wyniki

news-apple-aidsApple zamierza upamiętnić Światowy Dzień AIDS w wielki sposób. Firma przyłączyła się do projektu (PRODUCT)RED i planuje przez najbliższe dwa tygodnie przeznaczać część ze swoich zysków na fundusz walki z tą chorobą.

(PRODUCT)RED to inicjatywa, której celem jest zebranie pieniędzy na walkę z AIDS, gruźlicą i malarią dla Global Fund. Powstała ona w styczniu 2006 roku w czasie trwania Światowego Forum Gospodarczego. Inicjatorem akcji był m.in. wokalista zespołu U2 – Bono. Do tej pory w ramach projektu pozyskano ponad 275 milionów dolarów.

Wchodząc dzisiaj na App Store można zauważyć, że ikonki wielu aplikacji są w kolorze czerwonym. Nie jest to jedynie wizualna zmiana, gdyż takie programy zawierają również nową zawartość. Dla przykładu, popularna gra „Monument Valey” ma zupełnie nowy poziom, który można zakupić wewnątrz aplikacji, a całość wydanych pieniędzy zostanie przeznaczona na cele charytatywne.

Oprócz tego, Apple zaplanował także specjalne specjalne akcje z okazji „Czarnego piątku” (28 listopada). W tym dniu będzie można otrzymać specjalne karty podarunkowe, uprawniające do zakupu wybranych produktów ze sklepów internetowych Apple. Firma ofiaruje również dotację na wspomniany cel charytatywny, za każdy dokonany przez klientów zakup. Apple nie sprecyzowało o jakich kwotach jest mowa, choć zgodnie ze słowami jednego z przedstawicieli korporacji, jeden zakupiony w Światowy Dzień AIDS (1 grudnia) iMac zapewni choremu czteromiesięczny zestaw leku przeciwretrowirusowego. Zbiórka potrwa do 7 grudnia 2014 roku.

Warto wspomnieć, że gigant z Cupertino nie pierwszy raz wspiera akcję (PRODUCT)RED, będąc jednym z darczyńców od 2006 roku. Od tamtego czasu zebrali oni ponad 75 milionów dolarów. Obecne starania mogą jednak tę sumę podnieść dość znacznie.

Źródło: GSMArena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.