Apple HealthKit testuje już ponad połowa najlepszych szpitali w USA

Opublikowano: 2015-02-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Apple #gry / aplikacje #sprzedaż / wyniki

news-apple-healthkitPlatforma medyczna Apple trafia do coraz większej liczby czołowych szpitali w Stanach Zjednoczonych, umożliwiając im w szybki i zdalny sposób kontrolować stan zdrowia pacjentów, obniżając przy tym koszty leczenia.

Jak donosi Reuters, 14 z 23 czołowych ośrodków zdrowia w USA potwierdziło udział w pilotażowym programie usługi Apple HealthKit, która działa jako swoiste repozytorium informacji zdrowotnych, takich jak m.in. ciśnienie krwi, waga oraz tętno.

Platforma została zintegrowana z systemem iOS 8, zatem korzystają z niej miliony użytkowników każdego dnia, generując całą masę cennych danych, które mogą zostać następnie odpowiednio wykorzystane, ułatwiając przepływ informacji zdrowotnych między pacjentami a lekarzami. Uzyskiwane dane mogą potem pomóc w leczeniu różnych schorzeń i monitorowaniu stanu zdrowia osób z cukrzycą, chorobami sercami czy nawet rakiem. Należy wspomnieć, że HealthKit współpracuje już z ponad 600 akcesoriami i aplikacjami.

news-apple-healthkit-2Taki system daje nadzieje na to, że w przyszłości uda się zapobiegać problemom zdrowotnymi jeszcze w ich wczesnych stadiach, zanim tak naprawdę będzie już za późno i terapia na niewiele się zda. A wszystko to przy relatywnie niskich kosztach. Jednocześnie mogłoby to pomóc uniknąć powtórnych przyjęć pacjentów do szpitala, co zgodnie z nowymi wytycznymi rządu Stanów Zjednoczonych jest surowo karane.

Amerykański rynek opieki zdrowotnej jest w tej chwili warty około 3 biliony dolarów, a IDC Health Insights przewiduje, że do 2018 roku 70% wszystkich organizacji zdrowotnych na całym świecie zainwestuje w akcesoria i aplikacje monitorujące zdrowie.

news-apple-healthkit-1Rywale Apple, czyli Google i Samsung równie posiadają konkurencyjne rozwiązania z zakresu medycyny, ale żadne z nich nie osiągnęło jeszcze takiego sukcesu jak propozycja od kalifornijskiego giganta. Reuters twierdzi jednak, że szpitale są zainteresowane ich usługami (Google Fit i S Health) i obecnie sa prowadzone rozmowy celem wdrożenia ich do placówek zdrowotnych. Szanse na powodzenie są spore – Android jest w końcu najpopularniejszym systemem mobilnym na świecie.

Źródło: Reuters

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.