Apple informuje o wadliwych zasilaczach

Opublikowano: 2016-02-15
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły #problemy / awarie

news-apple-wadliwe-zasilacze-1Apple powiadomiło Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), że zasilacze AC do ściennych gniazdek elektrycznych dołączane na przestrzeni lat do niektórych urządzeń iOS, komputerów Mac, a także sprzedawane osobno, mogą być niebezpieczne dla użytkowników.

Firma ustaliła, że w rzadkich przypadkach zasilacze z 2-bolcową wtyczką do gniazda ściennego Apple, przeznaczone do użytku na terenie Europy, Argentyny, Brazylii, Australii, Nowej Zelandii i Korei, mogą pęknąć, stwarzając ryzyko porażenia prądem elektrycznym w przypadku ich dotknięcia. Te zasilacze były dostarczane od 2003 do 2015 roku z komputerami Mac i niektórymi urządzeniami z systemem iOS. Wchodziły też w skład zestawu Uniwersalny zasilacz Apple dla podróżujących za granicę (Apple World Travel Adapter Kit).

Apple prosi o zwrot zasilaczy, w zamian oferując wymianę na nowy model wolny od wad. Sposób identyfikacji wadliwych zasilaczy i procedura ich wymiany została opisana na stronie internetowej producenta w zakładce „Wsparcie”, która znajduje się pod tym adresem.

news-apple-wadliwe-zasilacze

Źródło: Apple

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.