Apple kupił izraelskiego producenta aparatów

Opublikowano: 2015-04-15
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Apple #sprzedaż / wyniki

news-iphone-6-plus-cameraGigant z Cupertino przejął LinX Computional Imaging Ltd, izraelską firmę zajmującą się produkcją miniaturowych aparatów dla urządzeń mobilnych. Kwota transakcji wyniosła 20 milionów dolarów.

LinX może pochwalić się ciekawymi produktami i imponującymi technologiami. Miniaturowe moduły fotograficzne firmy z Bliskiego Wschodu są rzekomo w stanie zaoferować jakość zdjęć podobną do tej z lustrzanek. Rozwiązaniom producenta niestraszne są trudne warunki, gwarantując wysoką jakość wykonanych fotografii nawet w słabym oświetleniu. Co więcej, LinX chwali się, że jego kamery umożliwiają zmienianie tła podczas rozmów wideo, a także wychwytywanie w tym samym czasie wielu obrazów i stworzenie na tej podstawie, przy wykorzystaniu odpowiednich algorytmów, trójwymiarowej mapy.

Czy oznacza to, że w kolejnych iPhone’ach możemy spodziewać się prawdziwej rewolucji w kwestii aparatu? Odpowiedź przyjdzie z czasem, ale część z tych rozwiązań widzieliśmy już w produktach innych firm. Jako przykład niech posłuży HTC One M8 wyposażony w dwa przetworniki umieszczone z tyłu, dzięki czemu np. zmiana ostrości konkretnych elementów fotografii jest możliwa nawet po jej wykonaniu (tym też chwalą się na swojej stronie Izraelczycy).

Tak czy inaczej, zarówno Apple, jak i LinX na transakcji nie stracą. Wręcz przeciwnie, mogą wiele zyskać, szczególnie amerykański koncern, który ma teraz dostęp do wielu nowych, ciekawych technologii.

Źródło: SlashGear

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.