Apple łamie patenty, za co zapłaci ponad 600 milionów dolarów

Opublikowano: 2016-02-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #problemy / awarie

news-apple-1Wyrokiem sądu w Teksasie, Apple będzie musiało wypłacić 626 milionów dolarów odszkodowania, w związku z umyślnym łamaniem patentów należących do VirnetX.

VirnetX, firma z Nevady określana mianem “trolla patentowego”, której większość przychodów pochodzi z licencjonowania patentów i związanych z tym roszczeń prawnych, po raz pierwszy pozwała Apple w 2010 roku. Sprawa dotyczyła rozwiązań (głównie zabezpieczeń) użytych w VPN on Demand, FaceTime oraz iMessage. Dwa lata później sąd nałożył na giganta z Cupertino karę w wysokości ponad 368 milionów dolarów z tytułu naruszenia własności intelektualnych VirnetX, jednak ostatecznie wyrok ten został unieważniony.

Najnowsza runda procesu pomiędzy obiema stronami rozpoczęła się 25 stycznia w sądzie w Tyler (Teksas). Oskarżyciel żądał 532 milionów dolarów zadośćuczynienia, lecz zgodnie z orzeczeniem, przyznano mu 626 milionów dolarów. Apple ponownie zamierza odwoływać się od zasądzonej decyzji. W oficjalnym oświadczeniu firm wyraziła swoje zaskoczenie i rozczarowanie werdyktem, jednocześnie nawołując do koniecznej reformy systemu patentowego.

Źródło: Reuters

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.