Apple ma ambicję stać się wirtualnym operatorem telekomunikacyjnym

Opublikowano: 2015-08-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzedaż / wyniki

news-apple-mvnoJak podaje Business Insider, Apple prowadzi rozmowy na temat uruchomienia własnej usługi MNVO na terenie Stanów Zjednoczonych i Europy. Firma stałaby się tym samym wirtualnym operatorem, który korzystałby z infrastruktury innych telekomów.

Źródła cytowane przez BI twierdzą, że Apple uruchomił już testy usługi w USA i niewykluczone, że wkrótce rozpoczną się one również w Europie. Ich MVNO ma działać w oparciu o kartę Apple SIM, która umożliwia swobodne przełączanie się pomiędzy różnymi sieciami. Zamiast płacić co miesiąc swojemu operatorowi, klient będzie uiszczał opłaty do Apple, które dostarczy wszystko to, co potrzeba (pakiety danych, rozmów, wiadomości), ale na jak najlepszych warunkach, czyli oferując aktualnie najatrakcyjniejszą taryfę spośród dostępnych u dostawców.

Mimo to, nie należy nastawiać się na szybkie przejście z fazy testów do oficjalnego uruchomienia usługi. Apple prowadzi rozmowy z operatorami o własnym MVNO już od kilku lat (mówi się, że stosowny wniosek patentowy został złożony już w 2006 roku), a następne kilka może zająć jej pełne wdrożenie.

Źródło: Business Insider

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.