Apple ma robota, który dba o środowisko naturalne

Opublikowano: 2016-03-24
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #technologie #Apple

news-apple-liamPoznajcie Liama – robota rozbierającego iUrządzenia, który jest jedną z wielu inicjatyw Apple mających na celu troskę o kondycję środowiska.

Apple podchodzi do ochrony środowiska naturalnego ze szczególną troską, o czym mogliśmy się przekonać w trakcie konferencji, na której prezentowany był iPhone SE i nowy iPad Pro. Firma pochwaliła się między innymi, że opakowania do ich produktów są w 99% wykonane z papieru pochodzącego z recyklingu, a 93% fabryk korzysta z energii odnawialnej.

Największą uwagę skupił jednak robot Liam, którego działanie przedstawiono na krótkim, 1-minutowym filmiku. Maszyna zajmuje się demontażem iPhone’ów i iPadów, a także pozyskiwaniem i segregowaniem części (aż do najmniejszej śrubki), które następnie zostają przetapiane i mogą być ponownie wykorzystane w produkcji przyszłych urządzeń oraz innych produktów. Dla Liama rozebranie smartfona jest kwestią sekund – w ciągu godziny potrafi dokonać rozbiórki 350 sztuk.

Źródło: Apple

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.