Apple na fali wznoszącej. iPhone’y zdominowały Azję

Opublikowano: 2015-01-21
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzedaż / wyniki

news-apple-sprzedaż-azjaNajnowsze dane analityczne opublikowane w tym tygodniu wskazują, że dzięki pomocy swoich najnowszych produktów, Apple zdobyło znaczną część azjatyckiego rynku, wliczając w to nawet tzw. „Samsungland”.

Zgodnie z raportem firmy Counterpoint Research, Apple zwiększyło swoje udziały w rynku Japonii, Chin i Korei Południowej w listopadzie 2014, głównie za sprawą swoich najnowszych smartfonów – 4.7 calowego iPhone’a 6 i określanego mianem phabletu iPhone’a 6 Plus. Zaskakujące jest to, że jeden z bardziej zauważalnych wzrostów zanotowano na terenie należącym do Samsunga, czyli w Południowej Korei. Apple reprezentowane przez swoje najnowsze produkty zdołało zagarnąć dla siebie ponad dwukrotnie większą część rynku (33%) w porównaniu do okresu sprzed premiery iPhone’a 6 i 6 Plus (15%). Taki wzrost przełożył się na zajęcie drugiego miejsca – Apple prześcignęło LG i sprawiło, że Samsung, którego udziały spadły z 60 do 46% poczuł oddech swojego wielkiego rywala.

Jeśli chodzi o Chiny, sprzedaż iPhone’ów wzrosła o 45% rok do roku – dało to Apple trzecie miejsce w zestawieniu, z 12% udziału w rynku. Tym samym kalifornijski gigant uplasował się tuż za Lenovo (13%) i Xiaomi (18%). Nieco gorzej wypadł Samsung, który zanotował spadek na czwartą pozycję z wynikiem 9%.

W Japonii Apple zdobyło ponad 50% smartfonowego rynku w listopadzie. Drugie miejsce powędrowało do Sony, któremu udało się uzyskać około 17% z całego „mobilnego tortu”. Sukces firmy z Cupertino przyszedł po dwóch latach, kiedy to w 2012 roku również zajęli pierwszą pozycję w rankingu – iPhone zdominował wtedy japoński rynek z rezultatem na poziomie 15%.

Mimo wszystko, wyniki te nie są szczególnie zaskakujące. Zgodnie z doniesieniami z początku bieżącego roku, w wyniku ogromnego popytu na najnowsze iPhone’y, Apple sprzedało około 69 milionów sztuk urządzeń na całym świecie w czwartym kwartale 2014 roku. Warto wspomnieć, że ogólnie w poprzednich dwunastu miesiącach sprzedano 1.2 miliarda urządzeń mobilnych. W 2013 roku wskaźnik ten wyniósł nieco ponad 920 milionów.

Źródło: Apple Insider

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.