Apple na pomarańczowym świetle

Opublikowano: 2014-09-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Apple #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-apple-china-1
Apple otrzymał od chińskich instytucji część pozwoleń wymaganych do wejścia z ofertą iPhone’a 6 na tamtejszy rynek. Ale to wciąż nie oznacza zielonego światła dla koncernu z Cupertino.

W kilkunastu krajach na świeci ruszyła sprzedaż iPhone’6 i iPhone’a 6 Plus. Fani produktów Apple’a ustawiają w długich kolejkach przed sklepami po to, by kupić swój wymarzony smartfon rodem z Cupertino. Jest jednak wielki obszar globu, zamieszkany przez setki milionów ludzi, w którym przyszłość sprzedaży iPhone’ów wciąż stoi pod znakiem zapytania. Ten kraj to Chiny.

Chińskie władze poinformowały, że nowe smartfony Apple’a – iPhone’y 6 dopiero teraz otrzymały dwa ważne pozwolenia przybliżające wprowadzenie tych urządzeń na chiński rynek.

W oświadczeniu Chińczycy podali, że cztery modele iPhone’a 6 oznaczone symbolami A1586, A1589, A1524 oraz A1593 uzyskały certyfikat 3C (China Compulsory Certification) oraz pozwolenie na sprzedaż od chińskiego odpowiednika naszego Urzędu Komunikacji Elektronicznej, czyli narodowego regulatora rynku telekomunikacyjnego. Wspomniany certyfikat 3C jest chińskim odpowiednikiem europejskiego systemu CE, który musi uzyskać każdy produkt wprowadzany na rynek UE.

news-apple-iphone6-4

Wspomniane zgody nie oznaczają jednak, że Chińczycy mogą już ruszyć do sklepów po wymarzony model nowego iPhone’a. Na przeszkodzie wciąż stoi konieczność uzyskania licencji na funkcjonowanie w chińskim systemie sieci telekomunikacyjnych. Na tę zgodę Apple wciąż czeka. I tak jednak wydaje się, że koncern z Cupertino zrobił spory krok naprzód w walce o wejście na chiński rynek z iPhone’ami 6. Jeszcze niedawno mówiło się bowiem o tym, że władze w Pekinie patrzą niechętnie na ekspansję Apple‘a na swoim terenie i cały proces certyfikacji może potrwać o wiele dłużej. Na tyle długo, że jako rynkową premierę iPhone’ów 6 w Państwie Środka podawano nawet początek 2015 roku. Teraz wszystko wskazuje na to, że odbędzie się to nieco wcześniej.

Źródło: Digits

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.