Apple nabył Metaio – firma zmierza w stronę rozszerzonej rzeczywistości

Opublikowano: 2015-05-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #technologie #Apple

news-rozszerzona-rzeczywistoscApple wykonał duży krok w stronę rozszerzonej rzeczywistości dokonując zakupu niemieckiego Metaio, z którego technologii korzystają takie firmy jak Macy’s, BMW czy IKEA.

Informacja o przejęciu wyszła na jaw za sprawą serwisu TechCrunch, który poinformował, że na Twitterze pojawiły się dokumenty mówiące o przekazaniu Apple udziałów Metaio. Jak można się było spodziewać, firma z Cupertino nie odniosła się bezpośrednio do tych rewelacji tłumacząc: „Apple kupuje od czasu do czasu mniejsze firmy technologiczne, ale zwykle nie dyskutuje nie na ten temat”.

Poniżej przykłady technologii AR od Metaio, przygotowane specjalnie dla celów prezentacji samochodów oraz urządzania domów:

Rzeczywistość rozszerzona (Augmented Reality) to w skrócie system łączący świat rzeczywisty z generowanym komputerowo. Przykładem produktu korzystającego z takiego rozwiązania jest m.in. Google Glass – półprzezroczyste okulary wyposażone w cały szereg funkcji, wyświetlające różne informacje (np. wirtualne obrazy) tuż przed oczami użytkownika poprzez nakładanie ich na to, co się widzi. Jeszcze w tym roku powinien ukazać się również projekt Microsoftu, zwany HoloLens. Oczywiście, pojęcie rzeczywistości rozszerzonej nie jest tożsame z wirtualną rzeczywistością, czyli technologią, której założeniem jest sprawienie, aby użytkownik czuł się dosłownie jak w innym miejscu.

Źródło: Computerworld

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.