Apple obrażony na Computer Bild

Opublikowano: 2014-10-03
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #technologie #Apple #sprzęt / podzespoły

news-computer-bild1
Koncern Apple postanowił zemścić się na redakcji niemieckiego magazynu komputerowego „Computer Bild”. Nie będzie mu więcej dawał swojego sprzętu do testów.

Śmiejecie się z naszego iPhone’a, to za karę nie dostaniecie urządzeń do testów – powiedział dziennikarzom magazynu „Computer Bild” niemiecki oddział PR koncernu Apple.

Zaczęło się od filmu zrealizowanego przez redakcję, na którym redaktor naczelny pisma przeprowadził znaną już w Internecie próbę wytrzymałości iPhone’a 6 Plus. Jak można się domyślić z wielu poprzednich przykładów pod odpowiednim naciskiem obudowa phabletu wygięła się w trwały sposób. Film został umieszczony w sieci i zdobył sporą popularność, bo w ciągu kilku dni obejrzano go ponad 600 tysięcy razy. Apple zareagował w przytoczony powyżej sposób odcinając „Computer Bild” od dostaw sprzętu z Cupertino na potrzeby redakcyjnych testów i zapowiadając, że nie zaprosi już dziennikarzy magazynu na organizowane przez siebie imprezy.

„Computer Bild” postanowił się nie poddawać. Redaktor naczelny magazynu napisał list otwarty do Tima Cooka, szefa Apple. Zwrócił w nim uwagę ma fakt, że test z iPhonem 6 Plus został przeprowadzony obiektywnie i bez uprzedzeń. Podkreślił też, że jeśli Apple nie zamierza więcej przekazywać swoich urządzeń do redakcyjnych recenzji, to „Computer Bild” poradzi sobie sam zdobywając sprzęt w inny sposób, czyli prawdopodobnie po prostu kupując go w sklepie. Redaktor naczelny zauważył też słusznie, że czytelnicy kupując pismo płacą za obiektywne i rzetelne testy urządzeń, dlatego dziennikarze magazynu nie zamierzają tego zmieniać na rzecz nienaruszonych relacji z koncernem z Cupertino.

news-computer-bild2Trudno nie odnieść wrażenia, że ktoś w Apple wyraźnie się tutaj zagalopował. Ostatecznie bowiem to producent wyjdzie na tej wojnie jak Zabłocki na mydle, bo wojna z prasą, prowadzona w tak nieporadny sposób w z góry przegranej sprawie, jeszcze żadnej firmie nie wyszła na dobre.

Źródło: Digits

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.