Apple odcina się od deweloperów aplikacji z Krymu

Opublikowano: 2015-01-20
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #gry / aplikacje #problemy / awarie

news-apple-rosja-sprzedażDecyzja ta jest efektem zaostrzenia przez prezydenta USA – Baracka Obamy – sankcji ekonomicznych wobec Rosji, w związku z zaanektowaniem przez nią Krymu.

Nowa polityka najbardziej miała uderzyć w Putina i Rosję, ale dość nieoczekiwanie odbiła się na mieszkańcach Krymu oraz deweloperach aplikacji na iOS i Mac. W związku z zaistniałą sytuacją Apple wysłało do twórców wiadomości e-mail, w których poinformowało o zablokowaniu ich kont na stronie przeznaczonej dla programistów aplikacji mobilnych. Od teraz nie mogą oni publikować swoich dzieł w Apple AppStore. Muszą także zaprzestać korzystania z dostarczonych przez kalifornijskiego giganta narzędzi i oprogramowania. Pieniądze ze sprzedaży aplikacji, które należały się deweloperom również zostały „zamrożone” do odwołania.

Jest jednak obejście dla wprowadzonych ograniczeń. Poszkodowani twórcy mogą bez problemu ponownie zapisać się do programu Registered Apple Developers, jako miejsce zamieszkania podając inny region.

Co więcej, sankcje zabraniają importu/eksportu jakichkolwiek „dóbr, usług lub technologii” ze Stanów Zjednoczonych do Krymu. Jednocześnie, Apple nie jest pierwszą firmą, która odcięła się od działalności na Krymie. Valve zamknął swoją platformę dystrybucji cyfrowej gier – Steam. Zapewne wkrótce do nowych zasad dostosują się pozostałe firmy technologiczne.

Źródło: Gizmodo 

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.