Apple opracowuje własny układ graficzny

Opublikowano: 2015-12-11
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Apple #sprzęt / podzespoły

news-apple-gpu-1Serwis Fudzilla podaje, że Apple pracuje nad autorskim układem GPU dla urządzeń mobilnych, co pomogłoby firmie jeszcze skuteczniej konkurować na rynku, a przy okazji osiągnąć wymierne korzyści finansowe.

Apple od lat tworzy własne procesory, bazujące na architekturze rdzeni ARM, a od czasów iPhone’a 5S i układu Apple A7 również rozwiązania 64-bitowe. Naturalną koleją rzeczy wydaje się więc powtórzenie sukcesu na polu jednostek graficznych. W tym przypadku jednak Apple jest całkowicie zależne od Imagination Technologies, które dostarcza mu chipy PowerVR.

Według najnowszych doniesień ma się to zmienić, choć na pierwsze rezultaty uniezależnienia firmy z Cupertino w segmencie GPU możemy poczekać jeszcze sporo czasu. Portal Fudzilla informuje, że prace trwają już od kilku lat, a na ich efekty potrzeba zapewne kolejnych kilku. Odpada zatem możliwość pojawienia się nowego, autorskiego układu graficznego w przyszłorocznym iPhone’ie 7. Niewątpliwie jednak Apple dąży do tego, aby zwiększyć marżę generowaną na smartfonach i tabletach, jeszcze lepiej zoptymalizować koszty oraz projektować możliwie jak najwięcej komponentów dla swoich produktów, podobnie jak inni giganci branży technologicznej – m.in. Samsung czy Huawei.

Źródło: Fudzilla

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.