Apple otwiera siedzibę w Szwecji, tuż pod nosem Sony

Opublikowano: 2014-11-20
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple

news-apple-szwecjaProducent dość niespodziewanie i bez żadnego rozgłosu otworzył małe biuro badawczo-rozwojowe w Szwecji, a dokładniej w miejscowości Lund. Firma nie potwierdziła jeszcze tych doniesień, choć lokalne media zauważyły grupę pracowników Apple.

Według szwedzkich mediów, producent urządzeń mobilnych otworzył swoje biuro w mieście Lund już kilka tygodni temu. Jest ono ponoć w stanie pomieścić około 20 osób i znajduje się tuż obok laboratorium mobilnego Sony i jednej z placówek Ericssona. Informacje potwierdził również rzecznik prasowy największej w Szwecji agencji nieruchomości – Vasakronan. Dodał jednak, że nie może zdradzić więcej szczegółów. Nie wiadomo zatem, czym będzie się zajmować nowo powstały departament. Być może cała sytuacja jest związana z technologią Apple SIM, o której Teleguru pisał w zeszłym miesiącu. Co ciekawe, na przestrzeni ostatnich lat gigant z Cupertino kupił dwie szwedzkie firmy – Polar Rose oraz AlgoTrim. Pierwsza z nich wyprodukowała technologie rozpoznawania twarzy, druga zaś zajmowała się techniką kompresji obrazów, wideo i oprogramowania.

Na początku listopada Apple otworzyło nowe biuro w Seattle, zajmujące się oprogramowaniem. W najbliższej przyszłości swoją siedzibę mają mieć również w Cambridge w Wielkiej Brytanii.

Źródło: własne

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.