Apple patentuje rozwiązanie chroniące ekran iPhone-a przed pęknięciem

Opublikowano: 2015-11-02
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Apple #sprzęt / podzespoły

news-apple-patent-ochrona_ekranu-3Widok spadającego na ziemię telefonu, którego ekran zamienia się w „pajęczynę”, bywa równie nieprzyjemny dla oczu, jak bolesny dla naszych portfeli. Na szczęście Apple może mieć pomysł, który zaradzić takim sytuacjom.

Producent z Cupertino opatentował rozwiązanie zwane „Active screen protection for electronic device” (Aktywna ochrona ekranu dla urządzenia elektronicznego), którego głównym założeniem jest automatyczne wysuwanie specjalnych, znajdujących się dookoła wyświetlacza „ochraniaczy”, gdy sensory (np. GPS lub wysokościomierz) wykryją, że telefon zaczyna upadać na ziemię. W tym celu mogłyby być również wykorzystane komponenty audio, analizujące impulsy ultradźwiękowe odbierane z powierzchni i determinujące wystąpienie zderzenia w oparciu o wysokość, prędkość spadania i tym podobne czynniki. Ewentualnie aparat urządzenia mógłby przechwytywać obraz, określając przybliżony moment kontaktu z podłożem, aktywując na tej podstawie odpowiednią osłonę. Trzeba jednak dodać, że zgodnie z opisem rozwiązanie to działałoby jedynie wtedy, gdy urządzenie spadnie poziomo ekranem do dołu.

news-apple-patent-ochrona_ekranu-2 news-apple-patent-ochrona_ekranu-1Oczywiście jak w przypadku innych patentów Apple, tak i w tym nie mamy pewności, że zostanie on użyty w najbliższej przyszłości. Mimo to, dobrze wiedzieć, że producenci nie zamierzają zaniedbywać tak ważnej kwestii, jak ochrona wyświetlacza i możemy spodziewać się, że na podobne pomysły wpadną również pozostali. Niedawno swoje rozwiązanie, zwane ShatterShield zaprezentowała Motorola w smartfonie Droid Turbo 2.

Źródło: Forbes

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.