Apple Pay niezwykle popularne wśród użytkowników Apple Watch

Opublikowano: 2015-08-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzedaż / wyniki

news-apple_watch-apple_payOpublikowany przez Wristly raport dowodzi, że przyjęcie Apple Pay przez posiadaczy Apple Watcha jest bardzo imponujące i równie zaskakujące. Użytkownicy zegarka są bardziej skłonni do płacenia za zakupy przy pomocy wspomnianej usługi niż innymi metodami.

Przeprowadzona na tysiącu osób ankieta wykazała, że 19% posiadaczy Watcha właśnie na nim po raz pierwszy zetknęła się z Apple Pay, zaś 80% użytkowników miało już okazję skorzystać z mobilnych płatności w przeszłości. Regularne korzystanie z usługi wyraziło 78% osób mających Apple Watcha twierdząc, że używa jej przynajmniej raz na tydzień. Wśród przebadanych osób znalazło się też 20% respondentów, którzy jeszcze nie mieli okazji wypróbować Apple Pay, jako główny powód podając brak wsparcia dla ich banku. Jedynie około 5% użytkowników Apple Watch stwierdziło, że raczej nie skorzysta z Apple Pay.

Co bardziej zaskakujące, aż 62% posiadaczy smartwatcha preferuje dokonywanie transakcji ze sprzedawcami umożliwiającymi płacenie przez Apple Pay, aniżeli innymi, którzy jeszcze tej usługi nie wprowadzili. Natomiast 86% ankietowanych przy płaceniu za zakupy w pierwszej kolejności sprawdza, czy jest możliwość skorzystania z systemu Apple.

Źródło: TechCrunch

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.