Apple pozwane za nazwę iWatch

Opublikowano: 2015-07-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #problemy / awarie

news-apple-iwatchIrlandzka firma Probendi wystosowała do sądu w Mediolanie pozew przeciwko Apple, w związku z bezprawnym wykorzystywaniem znaku towarowego „iWatch”, używanego do reklamowania Apple Watch.

Wpisując w wyszukiwarkę Google hasło „iWatch”, pierwszymi wyświetlonymi wynikami będą odnośniki do inteligentnego zegarka Apple. Firma z Cupertino zadbała o to, aby potencjalni klienci, którzy omyłkowo wpiszą złą nazwę, również otrzymywali informacje o Apple Watch. Nie spodobało się to małej firmie z Dublina, która od 2008 roku posiada prawa do terminu „iWatch” i żąda zaprzestania korzystania z niego oraz stosownego zadośćuczynienia. W tym celu, 26 czerwca tego roku, zgłosiła sprawę do sądu w Mediolanie.

Przedstawiciele Probendi stwierdzili, że Apple nigdy nie odpowiedział na ich próby skontaktowania się i wyjaśnienia sytuacji, a Google umywa ręce twierdząc, że nie ponosi odpowiedzialności za te linki. Dla Irlandczyków cała sprawa jest tym bardziej nagląca, że przez nią musieli tymczasowo zawiesić projekt swojego własnego zegarka, zwanego iWatch, który ma oferować podobne rozwiązania do Apple Watch, ale w niższej cenie, będąc opartym na systemie operacyjnym Android Wear.

Z wyceny przeprowadzonej przez Barzano & Zanardo na zlecenie Probendi wynika, że znak towarowy „iWatch” warty jest 87 milionów dolarów. Pierwsza rozprawa została została zaplanowana na 11 listopada bieżącego roku.

Źródło: Bloomberg

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.