Apple pozwane za nową funkcję w iOS 9

Opublikowano: 2015-10-26
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #Apple #problemy / awarie

news-wifi_assist-iphone-1Apple, jako jeden z najbardziej atrakcyjnych celów, znów stał się obiektem pozwu, który tym razem dotyczy funkcji Wi-Fi Assist wprowadzonej wraz z iOS 9. Firma może zostać ukarana kwotą w wysokości 5 milionów dolarów.

Wi-Fi Assist ma za zadanie utrzymać łączność z Internetem w momencie, gdy zasięg Wi-Fi jest zbyt słaby, poprzez automatyczne przełączanie się na transmisję komórkową 3G/LTE. W założeniu jest to całkiem przydatna funkcja. Problem w tym, że domyślnie jest ona aktywna, o czym nie wiedziało wielu użytkowników, którzy zauważyli, że ich iPhone’y wykorzystały ogromne ilości danych, a czasami nawet przekroczyły dostępny pakiet, narażając na dodatkowe, niemałe koszty.

Pozew zbiorowy został wniesiony przez Williama Scotta Phillipsa i jego żonę Suzanne Schimdt Phillips. Para uznała, że Apple zbagatelizowało całą sprawę i nie podjęło odpowiednich kroków, aby poinformować o możliwym nadmiernym wykorzystywaniu pakietu danych, do momentu, gdy wyszło to na jaw po pierwszych skargach rozżalonych użytkowników.

Firma z Cupertino wydała tydzień temu specjalny dokument, w którym opisała działanie Wi-Fi Assist zapewniając, że nie pracuje ona z aplikacjami działającymi w tle oraz pochodzącymi od zewnętrznych deweloperów, szczególnie strumieniującymi muzykę i filmy. Za późno, sprawa jest już w toku, a Apple najprawdopodobniej będzie musiało zapłacić karę w wysokości 5 milionów dolarów, na które zostały wycenione szkody poniesione przez nieświadomych konsumentów.

Źródło: BGR

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.