Apple pracuje nad nowym, znacznie większym iPadem

Opublikowano: 2014-12-02
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły #plotki

news-ipad-airplusWraz z cieńszymi, a zarazem lżejszymi iPadami z serii Air oraz wyposażonym w wyświetlacz Retina iPadem mini 3 wydawać by się mogło, że Apple nie potrzebuje kolejnego tabletu. Wygląda na to, że kalifornijski producent ma na ten temat inne zdanie.

Japoński portal Macotakara twierdzi, że znalazł schematy dotyczące nowego iPada Air Plus (wcześniej nazywanego przez wiele różnych źródeł iPadem Pro), jak również poznał specyfikację urządzenia. Co ciekawe, dane te są zadziwiająco precyzyjne, zawierając m.in. dokładne wymiary sprzętu (w zaokrągleniu nawet do dziesiątej części milimetra). Zamknięty w aluminiowej obudowie tablet ma mieć ponad 30.5 cm wysokości, około 22.1 cm szerokości oraz niecały centymetr głębokości. Będzie on prawdopodobnie wyposażony w zaprojektowany przez Apple chipset A9, składający się z czterech 64 bitowych rdzeni oraz układu graficznego PowerVR siódmej generacji. iPad Air Plus ma mieć cztery głośniki rozmieszczone wokół jego krawędzi, zapewniając dzięki temu pełny dźwięk stereo niezależnie od sposobu trzymania urządzenia. Oprócz tego tablet ma zaoferować wyświetlacz Retina 4K o przekątnej 12.2 cala, pokryty szkłem Gorilla Glass 4. Datę premiery przewiduje się na wiosnę 2015 roku.

news-ipad-airplus-schematOczywiście informacje te mogą okazać się zwykłą plotką, choć podobna sytuacja miała już miejsce osiem miesięcy przed premierą iPhone’a 6, gdy takie schematy również wyciekły i wydawały się być nieprawdziwe. Czas pokazał, że były one w stu procentach zgodne z ostatecznym wyglądem i specyfikacją urządzenia. Być może tym razem będzie podobnie.

Źródło: Gigaom 

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.