Apple przejdzie na OLED-y w kolejnych iPhone-ach?

Opublikowano: 2015-11-24
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #Samsung #sprzęt / podzespoły #plotki

news-iphone-oled-samsung-1Od dawna spekuluje się na temat porzucenia przez Apple ekranów LCD i zastosowania OLED-ów w iPhone’ach. Na szczycie listy dostawców tych paneli znajduje się Samsung i jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, w 2018 roku może nastąpić spodziewana zmiana w obozie z Cupertino.

Źródła z Korei Południowej powołują się na anonimowego przedstawiciela Samsung Display i twierdzą, że rodzimy gigant wznowił niedawno rozmowy z Apple w sprawie dostarczania niewielkich ekranów OLED dla przyszłych iPhone’ów, najprawdopodobniej tych modeli, które pojawią się na rynku w okolicach 2018 roku. Oficjel Samsunga miał też ponoć stwierdzić, że firma szuka sposobów na rozwinięcie swojego biznesu wyświetlaczy i bazy klientów poprzez nawiązanie współpracy z kilkoma chińskimi producentami smartfonów, jednak podpisanie długoterminowego i niezwykle dochodowego kontraktu z Apple pozostaje priorytetem.

Niewątpliwie pozyskanie firmy z Cupertino w kontekście dostaw paneli OLED byłoby złotym środkiem na stabilną, rynkową ekspansję Samsung Display. Pytaniem pozostaje czy Kalifornijczycy, którzy technologii LCD w iPhone’ach trzymają się od 2007 roku, będą skłonni podjąć się takiej zmiany, szczególnie jeśli nie będzie ona dla nich równie korzystna z ekonomicznego punktu widzenia?

Źródło: GSMArena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.