Apple przejęło firmę specjalizującą się w sztucznej inteligencji

Opublikowano: 2015-10-06
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Apple #sprzedaż / wyniki

news-apple-sztuczna_inteligencja-1Apple pozyskało Perceptio, startup zajmujący się rozwijaniem sztucznej inteligencji na smartfonach, pozwalającej identyfikować i klasyfikować zdjęcia.

Twórcy Perceptio, Nicolas Pinto i Zak Stone to dwaj uznani specjaliści z dziedziny AI, którzy specjalizują się w tworzeniu systemów rozpoznawania obrazów przy pomocy podejścia zwanego głębokim uczeniem (deep learning). Jest to jeden z rodzajów uczenia maszynowego, dzięki któremu komputery będą w stanie wykonywać zaawansowane obliczenia dzięki algorytmom, bez konieczności wysyłania i przechowywania danych użytkownika w chmurze. Głównym celem Perceptio było stworzenie technologii, która umożliwiłaby sztucznej inteligencji identyfikację i klasyfikację obrazów znajdujących się w pamięci smartfonów, ograniczając korzystanie z zewnętrznych zasobów – w tym przypadku prywatnych informacji, co pokrywa się ze strategią Apple, które stara się zminimalizować użycie danych użytkowników i jak największe wykorzystanie samego urządzenia oraz jego mocy obliczeniowej.

W ubiegłym tygodniu Apple przejął również inną firmę z segmentu sztucznej inteligencji, której rozwiązania mają pomóc w zwiększeniu możliwości Siri, m.in. ułatwić asystentowi prowadzenie dłuższych i bardziej naturalnych konwersacji.

Źródło: Bloomberg

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.