Apple publikuje tymczasowe rozwiązanie problemu z SMS-ami i resetowaniem iPhone’a

Opublikowano: 2015-05-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #Apple #gry / aplikacje #systemy operacyjne #problemy / awarie

news-apple-imessage-bugWczoraj Teleguru informował, że w iOS odkryto błąd przez który niektórzy użytkownicy skarżyli się na ciągłą awarię aplikacji Wiadomości oraz resetowanie smartfona. Apple odniósł się do całej sprawy, wystosowując tymczasowe rozwiązanie.

Na stronie wsparcia technicznego firma napisała: „Apple jest świadome problemu z iMessage spowodowanego przez specyficzny ciąg znaków Unicode, a odpowiednia poprawka będzie dostępna w aktualizacji systemowej”. Część posiadaczy iPhone’ów poradziła sobie już na własną rękę, korzystając chociażby z komputera Mac i wysyłając na telefon innego SMS-a, co zapobiega nietypowej awarii. Dla reszty osób z pomocą przychodzi asystent głosowy Siri.

Apple radzi, aby wykonać następujące kroki:

  • Poprosić, żeby wirtualna asystentka przeczytała niesprawdzone wiadomości
  • Użyć Siri do odpisania na szkodliwego SMS-a (po wykonaniu tego punktu użytkownik będzie w stanie ponownie otworzyć aplikację Wiadomości)
  • Wejść do aplikacji i skasować całą rozmowę tekstową

Źródło: GSMArena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.