Apple rozważa wprowadzenie ekranu 3D w kolejnych iPhone’ach

Opublikowano: 2014-11-10
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Apple #plotki

news-apple-3dWedle różnych źródeł, amerykańska korporacja pracuje nad zastosowaniem wyświetlacza w technologii 3D, który miałby się pojawić w kolejnych odsłonach ich flagowego smartfona.

Ekran ten miałby nie potrzebować żadnych dodatkowych okularów, zaś dostawcą paneli 3D miałaby być firma TPK Holdings, która ponoć negocjuje z Apple warunki współpracy. Warto dodać, że TPK od dłuższego czasu zaopatruje firmę z Cupertino w moduły dotykowe dla iPhone’ów i iPadów.

Wiele się mówi, że amerykański gigant aktywnie buduje swój własny ekosystem składający się z oprogramowania oraz sprzętu 3D. Jakiś czas temu Apple opantentowało m.in. zaawansowany system holograficzny. Kupili również izrealskiego producenta układów scalonych – firmę PrimeSense, która opracowała technologie dla Kinecta (czujnik ruchu dla konsoli Xbox 360 oraz Xbox One). Transakcja opiewała na kwotę 345 milionów dolarów.

Czy te informacje to zwykłe plotki? Jest to całkiem możliwe. Z drugiej jednak strony istnieje prawdopodobieństwo, że jest w nich ukryte ziarnko prawdy. Co ciekawe, Apple nie byłoby pionierem tej technologii na rynku urządzeń mobilnych, gdyż była ona już używana w smartfonach LG Optimus 3D i HTC EVO 3D. Fire Phone od Amazona również oferuje możliwość uzyskania 3D, jednak w tym przypadku użytkownik ma do czynienia z tzw. dynamiczną perspektywą, będącą imitacją tego efektu.

Źródło: Apple Insider

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.